Babacan: Erdoğan aklına ne geliyorsa yapmak istiyor, “önce ben” diyor 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile iki kez görüşen ve aktif olarak siyasete dönmeyeceği belirtilen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ilgili olarak “Ben ayrıldıktan sonra çok zor dönemler yaşadı, bakanken Erdoğan’dan aylarca randevu alamadı. AK Parti, Mehmet Şimşek’in ismini kullanmaktan medet umuyor” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV’de canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AKP’li ve Bakanlık dönemlerine atıfta bulunan ve projeler üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Babacan, “Çok vardı, birçok saçmalığı önledik biz. Varlık Fonu dimi, Varlık Fonu kurdular, ben önledim. Ortak politikalar mutabakat metnine yazdık, Varlık Fonu’nu derhal kapatacağız dedik. Yerine Konut Finansmanı Kurumunu’nu kuracağız dedik. Bu Türkiye’deki bütün konut piyasasının finansmanı için yepyeni bir sistemdir. Bugün gelişmiş ekonomilerde olan ama Türkiye’de henüz olmayan bir sistemdir. Konut piyasasının finansmanı için sürekli uygun kaynak bulmanın formülü budur. Teknik detaylarına girmeyeyim ama her şeyini hazırladık bunun dedi.

Babacan, “Allah bu milleti cehaletten korusun. Cehalet başa dert. Bilmek, bilerek hareket etmek gerekiyor. Allah’ın verdiği aklı kullanmak gerekiyor ve ilimle hareket etmek gerekiyor. Siz bunu yapmazsanız bu ülkenin başı dertten kurtulmaz. Bunu için biz her şeyle hazırlanıyoruz. Biz her şeyimizi hazırladık, bunlar bitti biz ondan sonra Cumhurbaşkanı adayımızı açıkladık. Şu anki iktidarın kafası önce kim sorusu. Ne diyor Erdoğan ‘Önce ben, ben’ diyor. Ondan sonra ne olacağı, nasıl olacağı geliyor ama hiç bir şey ortaya çıkmıyor” diye konuştu.

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eleştiride bulunarak “Plan ve programla kendisini bağlamak istemiyor. Sabah uyandığında aklına ne geliyorsa yapmak istiyor. Böyle bir yönetim tarzı var. Halbuki biz plana, programa inanıyoruz, hesap ve kitaba inanıyoruz” dedi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir