Bakan Dönmez: Millet İttifakı, 7 Kocalı Hürmüz misali

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ‘Vefa Buluşması’ kapsamında aralarında il başkanı ve kurucuların da bulunduğu AK Parti Eskişehir İl Teşkilatında daha önce görev yapmış üyelerle bir araya geldi.

Buluşmada, Millet İttifakı’nı eleştiren Dönmez, “Gizli ortakları da 2 gün önce artık ‘Biz sizi, siz bizi tanıyorsunuz’ diye açıklama yaptı. Bay Kemal’e destek verecekler. Önce gizli ortaklıkları vardı, şimdi artık açıktan sesleniyorlar. Şu arada gizleme ihtiyacında duymadıklarını gördük. Neymiş efendim 7 ayrı cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Adeta 7 Kocalı Hürmüz misali 7 ayrı ses” dedi.

‘‘PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER’ HER BİRİ AYRI TELDEN ÇALACAK, ÖYLE GÖZÜKÜYOR’

“Muhalefete bir bakın Allah aşkına. 6’lı masa dedikleri 6’sı da birbirine benzemez” diyen Bakan Fatih Dönmez, “Fuat Oktay Bey biliyorsunuz bizim hükümetimizin Cumhurbaşkanı yardımcısı. Ona geçenlerde takıldım ‘Fuat abi ya senin koltuğa ne kadar çok talip var. Bir kişi iyi idare ettin 5 yıl’. Şimdi o masaya 7 kişi yani o koltuğa 7 kişi oturtacaklar. Biz 16 bakanın artık tabii her Cumhurbaşkanı yardımcısının altına kaç tane bakan verecekler bilemiyorum ama sayısı herhalde 40-50 olur. O salonları da biliyorum, oraya 40-50 kişinin de alması mümkün değil anladığım kadarı ile büyük stat, büyük salonlarda bir araya gelecekler. Yani bizim çocuklarımız bilirler masallarımızda, destanlarında var ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ Her biri ayrı telden çalacak, öyle gözüküyor. Maşallah rabbim bunlardan korusun milletimizi. Biri diyor ki ‘Daha halamı ikna edemedim CHP’ye oy vermeye’. Beriki diyor ki ‘Bizim tabanımız zaten CHP’ye oy vermez’ Aslında bakmayın bunların görünürde 7 olduğuna. HDP genel başkanı ve eş başkanı da var. Onları da koyun oldu mu 9 kişi. İşte bu yüzden Millet İttifakı kaostur, karmaşadır, çok başlılıktır. Kırtasiyeciliktir, egoları uğruna milletin hali, çıkarlarını tehlikeye atanlardır. Kişisel hırs ve ihtirasları uğruna Türkiye’yi ateşe atmaktan çekinmeyenlerdir. Bunlara devlet teslim edilmez. Şehitlerimizin aziz hatıralarına hürmet etmeyenlere, şehit ailelerimizin yüzünü yere eğenlere devlet teslim edilmez. Türkiye’yi yurt dışına şikayet edenlere, Türkiye’ye yatırım yapmayın diyenlere devlet teslim edilmez. ‘İHA’lara, SİHA’lara dokunacağım’ diyenlere, teröre, teröriste göz kırpana, kol kanat gerene devlet teslim edilmez” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir