Ceyhun Kazancı’dan Tadic ve Şenol Güneş açıklaması: “İhale bana kaldı”

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş Kulübü eski sportif direktörü Ceyhun Kazancı, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kazancı, Fenerbahçe’ye imza atan Dusan Tadic transferinde ihalenin kendisine kaldığını söyledi. Kazancı ayrıca Teknik Direktör Şenol Güneş ile de hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını açıkladı.

BEŞİKTAŞ İLE YÜZDE YÜZ KOPMA YOK

Lider Tv’de yaptığı açıklamalarda Kazancı, “Çok polemik yaratacak bir şey yapmak istemedim. O yüzden hiç konuşmadım. Başkanla da orada paralel hareket ediyoruz. Bu arada ayrıldım ama elimden geldiğince elimdeki dosyalarla devam ediyorum. Tamamen %100 kopma yok. Tamamen benim tarafımdan olan bir ayrılıktı. O yüzden yine kulüp stratejisine göre hareket ediyoruz” dedi.

CEYHUN KAZANCI’DAN İLETİŞİM VE ŞENOL GÜNEŞ İTİRAFI

Şenol Güneş hiçbir sıkıntılarının olmadığını açıklayan Kazancı, “Şenol Güneş ile polemiklerin hiç alakası yok. Geçen hoca da açıkladı. Hayretler içinde kaldık biz de. İşin dürüstçesi, biz kulüp olarak iletişim konusunda zayıfız. Onu da itiraf etmek lazım. Şenol hoca ile hiçbir kez en ufak sıkıntımız olmadı” şeklinde konuştu.

VALERİEN ISMAEL KONUSUNDA BAŞARISIZ DEĞİLİZ

Valerien Ismael konusunda başarısız olmadıklarını söyleyen Kazancı, “Valerien Ismael konusunda başarısız olduğumuzu düşünmüyorum. Bu benim kendi görüşüm. Orada bir strateji vardı. Denediğimiz bir yol vardı, o yol bir yere varmadı. Bu, illa başarısızlık olduğu anlamına gelmiyor.

Orada bir felsefenin temsilcisiydi o. Camia tarafından da çok yıpratıldı. Özellikle sosyal medya konusunda zayıfız. Oradan bir algı yaratılıyor. İş biraz takımı desteklemekten ziyade ‘Bu adam gitsin’ konusuna döndü” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’ye transfer olan Dusan Tadic’te ihalenin kendisine kaldığını ifade eden Kazancı, “Ben iyi bir Beşiktaş’lıyım. Sanki biz transfer yapmıyoruz gibi bir şeye döndü. Bu işin elli tane parametresi var. Başta Suudi Arabistan olmak üzere bu sene şartlar çok değişti. Bizim ekonomik durum da diğer takımlar gibi değil. Öyle 8- 10 milyon Euro veremiyoruz.

TADİC KONUSUNDA İHALE BANA KALDI

Her zaman doğru adımları doğru bütçe ile ilerliyoruz. Bizim takımın 10 tane adama ihtiyacı yoktu. Geçen sene neredeyse sıfırdan bir takım kurduk. Ama bu sene öyle değil. Neredeyse takımın iskeleti belli. Tadic konusunda ihale bana kaldı. Herkes ismin peşinde. Herkes şu an o kafada. Yaz ligi var, şov yapma ligi. Ben de bunu çok garip buluyorum. Her şey günün sonunda sahada belli olur. Kim iyi takım kim kötü takım sahada belli olur” dedi.

GALATASARAY’IN TRANSFERLERİ BEŞİKTAŞ’A BASKI YARATTI

Kazancı son olarak, “Galatasaray’ın yapmış olduğu transferler, bizim tarafa neden baskı yaratıyor anlamıyorum. Biz bu tansiyonu düşürebilirdik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir