Kılıçdaroğlu: Şimdi El Ele, Omuz Omuza Yürüyeceğimiz Uzun Bir Yolumuz Var. Cumhuriyet’imizi Demokrasiyle Taçlandıracağız. Başlıyoruz

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı’nın sayın genel başkanlarına, duydukları güven için teşekkür ederim. Şimdi el ele, omuz omuza yürüyeceğimiz uzun bir yolumuz var. Cumhuriyet’imizi demokrasiyle taçlandıracağız. Başlıyoruz” dedi.

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanları, dün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelerek Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Toplantıya ev sahipliği yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifakın Cumhurbaşkanı adayını, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizim Cumhurbaşkanı adayımızdır” diyerek duyurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu, gecenin ilerleyen saatlerinde, sosyal medya hesabında Millet İttifakı’nı oluşturan diğer beş partinin genel başkanlarını etiketleyerek yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Millet İttifakı’nın sayın genel başkanlarına, duydukları güven için teşekkür ederim. Şimdi el ele, omuz omuza yürüyeceğimiz uzun bir yolumuz var. Cumhuriyet’imizi demokrasiyle taçlandıracağız. Başlıyoruz!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir