MHP kesin aday listesinde özel isimler

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Aday Listesi yayınlandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli memleketi Osmaniye’den aday oldu.

Fakat listede dikkat çeken diğer isimler de oldu.

Çorum 1. sıra milletvekili adayı Vahit Kayrıcı’nın ismi, Alaattin Çakıcı’nın yakın adamlarından biri olmasıyla daha önce de gündeme gelmişti.

Kayrıcı, Çakıcı ile birlikte tatildeki fotoğraflarının ardından “Devlet Bahçeli’ye rakip” olduğu iddiaları ortaya atılmış, Çakıcı bir açıklama yaparak “Genel Başkanımızın bir adım önünden yürümez” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Alaattin Çakıcı da daha önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmişti. Birlikte karşılıklı ziyaretlerin fotoğrafları gündem olmuştu.

SİNAN ATEŞ AYRINTISI

Öte yandan Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in ölümüne ilişkin soruşturmada aranan kişiyle aynı evde olduğu tespit edilen Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz yeniden Mersin’den aday gösterildi.

Fakat Olcay Kılavuz 2018 seçimlerinde Mersin’de 1. sıradan aday gösterilmişti.

Bu seçimlerde Kılavuz Mersin’de 4. sıraya ötelendi. Bu durum Bahçeli’nin parti içerisinde verdiği bir mesaj olara yorumlandı. Çünkü Kılavuz seçilmesi zor bir ihitmal olan 4. sırada eğer milletvekili olamazsa dokunulmazlığını kaybedecek ve Sinan Ateş davasında yargılanmak üzere mahkemeye çıkarılabilecek.

İşte Vahit Kayrıcı’nın o fotoğrafları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir