‘Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu’, dünya prömiyerini 42’nci İstanbul Film Festivali’nde yapacak

Barış Fert’in ilk uzun metraj filmi “Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu”, dünya prömiyerini 7-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 42’nci İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Film, Deniz Işın ile Haki Biçici, Ece Bozkaya, Muttalip Müjdeci ve Caner Cindoruk’u bir araya getiriyor.

Empati kurma yeteneğini ve hislerini uzun yıllar önce kaybetmiş Deniz’in (Deniz Işın), İstanbul’da olduğu tahmin edilen esrarengiz bir yazılımın peşine düşmesini ve kendisini yirmi dört saat sürecek kaotik bir serüvenin içinde bulmasını anlatan “Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu”, 14 Nisan Cuma günü Atlas 1948’de gerçekleşecek prömiyeriyle ilk kez seyirci karşısına çıkacak.

Film, Cannes Film Festivali’nin market bölümü olan Marché du Film’in Fantasia Uluslararası Film Festivali ile ortaklaşa düzenlediği, tür filmlerinin finansmanına ve ortak yapımına odaklanan Frontières platformuna 2022 yılında başvuruda bulunan birçok yapımın arasından seçilerek uluslararası sektör profesyonellerine bir sunum gerçekleştirmişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir