Süleyman Soylu, Şahan Gökbakar’a Sert Yanıt Verdi: “Namuslu Bir Adamsa…”

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ‘darbe’ olarak nitelediği sözlerine karşılık Şahan Gökbakar’dan eleştiri almıştı. Soylu, Gökbakar’ın sözlerine sert çıkıştı.

Süleyman Soylu, Şahan Gökbakar arasındaki tartışma gündem oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “15 Temmuz, fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs 2023, Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir araya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe girişimidir” dedi.

Sözlerinin devamında ise “Bunu ben söylemedim. Bunu bugün Amerika’nın başındaki zat yıllar önce söyledi. Yıllar önce denedikleri bütün yöntemler berhava olunca ancak böyle bir yöntemle Türkiye’yi ele geçirebileceklerini ifade ettiler” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun bu açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Ünlü komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar da, söz konusu açıklamaları alıntılayarak Soylu’yu Twitter üzerinden eleştirdi.

Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçim diye biliyorduk ama darbemiymiş 14 Mayıs…Ooovvv… Bunu buradan açıkladığınız çok iyi oldu. Gerçekten biz de demokratik bir seçim diye oy falan verecektik. Meğer batının darbe planıymış. Allah yardımcımız olsun” diye yazdı.

İşte o paylaşım:

Dün akşam saatlerinde tv100’e konuk olan Bakan Soylu’ya Şahan Gökbakar’ın bu sözleri soruldu.

Soylu, Gökbakar’a yanıt olarak “Şahan Gökbakar namuslu bir adamsa kaçak yaptığı yeri ortadan kaldırsın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir