Emniyetten arbede sırasında ölen kişi hakkında açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden Arnavutköy’de bir şüphelinin arbede sırasında yaralanıp, hastanede hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, ilçeye bağlı Nene Hatun Mahallesi’nde dün, saat 22.50 sıralarında, “uyuşturucu madde ticareti” suçuyla alakalı olarak yürütülen çalışmalar sırasında, 2 aracın şüphe üzerine durdurulmaya çalışıldığı kaydedildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından şüpheli Y.Ö. (29) ve diğer araçta bulunan A.E’nin (26) yaya olarak süren kovalamaca sonucu yakalandığı belirtilen açıklamada, “A.E. isimli şahıs S.E. isimli polis memurunun tabancasını almaya yöneldiği sırada yaralanmıştır. Yaralı şahıs ivedilikle hastaneye kaldırılmış, sağlık görevlilerince yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir” denildi.

10 SUÇTAN KAYDI VAR

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“A.E. isimli şahsın ‘uyuşturucu madde kullanmak’, ‘uyuşturucu madde imal ve ticareti’, ‘6136 sayılı kanuna muhalefet’, ‘iş yerinden ve kurumdan hırsızlık’, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘hırsızlık’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ gibi 10 suçtan, Y.Ö’nün de ‘uyuşturucu madde kullanmak’, ‘görevli memura mukavemet’, ‘6136 sayılı kanuna muhalefet’, ‘hırsızlık’, ‘yaralama’ gibi 13 suç kaydı olduğu belirlenmiştir. Şüpheli araçlardaki aramalarda 200 gram uyuşturucu, 1 ruhsatsız tabanca ile A.E’nin olaydan önce çıktığı adresteki aramalarda da bir miktar uyuşturucu bulunarak muhafaza altına alınmıştır.”

Olayla ilgili yakalanan Y.Ö. ile görevli polis memurları S.E. ve E.K’nin adli makamlara sevk edileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir