Murat Kurum’dan İBB adaylığı sonrası ilk açıklama

AKP’nin 31 Mart’taki yerel seçimde İBB Başkanlığı için yarışacak adayı Murat Kurum oldu. Kurum’un adaylığı İstanbul’da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda açıklandı. Erdoğan, Kurum’un dışında 25 ilin adaylarını da açıkladı.

ADAYLIK SONRASI İLK AÇIKLAMA

AKP’nin İBB adayı olan Murat Kurum, adaylığının açıklanması sonrası ilk kez konuştu. Kurum, herkesin huzur içinde yaşadığı bir İstanbul istediklerini söyledi. Kurum, İstanbul’da aday olmanın büyük sorumluluk olduğunu vurguladı. AKP’li Kurum “İstanbul’un 5 yıllık fetret devrini sona erdireceğiz” şeklinde konuştu.

Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a adaylığı için teşekkür etti.

SOSYAL MEDYADAN MESAJ VERDİ

Öte yandan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kararlı olduklarını belirterek, “Yeni dönemde bu güzel şehir, tecrübesini Türkiye’den sonra sadece İstanbul’a odaklayan bir yönetime sahip olacak” ifadelerini kullandı.

“İstanbul’u sistemli ve planlı bir sekilde yönetmek, şehre hak ettiği özel ilgiyi göstermek için buradayız Hazırız kararlıyız. Yeni dönemde bu güzel şehir, tecrübesini Türkiye’den sonra sadece İstanbul’a odaklayan bir yönetime sahip olacak. Yeniden İstanbul, şimdi İstanbul, sadece İstanbul!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir